DEL2V2S343G40LF
Manufacturer Part Number:
DEL2V2S343G40LF
Part of Description:
CONN D-SUB RCPT/PLUG 2P VERT SLD
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets and Male Pins
Current Rating (Amps) :
40A
Features :
Board Lock
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Through Hole
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB