DEL2V2P500G30LF
Manufacturer Part Number:
DEL2V2P500G30LF
Part of Description:
CONN D-SUB PLUG 2POS R/A SLDR
Contact Finish :
Gold
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB