WD2F100WB5AR400
- Manufacturer Part Number:
- WD2F100WB5AR400
- Manufacturer/Brand:
- JAE Electronics
- Part of Description:
- CONN RCPT 100POS SMD GOLD
- Manufacturer :
- JAE Electronics
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Receptacle, Center Strip Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 11.8µin (0.30µm)
- Features :
- Board Guide
- Height Above Board :
- Mated Stacking Heights :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 104 (100 + 4 Power)
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)