WD2F144WB1R300
- Manufacturer Part Number:
- WD2F144WB1R300
- Part of Description:
- CONN RCPT 144POS SMD GOLD
- Stock Condition:
- 328
- Height Above Board :
- 0.457" (11.60mm)
- Mated Stacking Heights :
- 17.9mm
- Number of Positions :
- 148 (144 + 4 Power)
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)