S470J29SL0P6UK5R
Manufacturer Part Number:
S470J29SL0P6UK5R
Part of Description:
CAP CER 47PF 2KV SL RADIAL
Capacitance :
47 pF
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)