S470J25SL0N6UJ5R
Manufacturer Part Number:
S470J25SL0N6UJ5R
Part of Description:
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Capacitance :
47 pF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)