S470K25SL0N63L6R
Manufacturer Part Number:
S470K25SL0N63L6R
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
47 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.256" Dia (6.50mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)