B72307S0351K101
- Manufacturer Part Number:
- B72307S0351K101
- Part of Description:
- 7MM, 350VAC, 10%, COMPACT SERIES
- Capacitance @ Frequency :
- 80 pF @ 1 kHz
- Energy :
- 27J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 350 V
- Maximum DC Volts :
- 460 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 7mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 616 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 504 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 560 V