B72314P2231K101
- Manufacturer Part Number:
- B72314P2231K101
- Part of Description:
- 14MM, 230VAC, 10%, ADVANCED MP C
- Capacitance @ Frequency :
- 630 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6 kA
- Energy :
- 105J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 230 V
- Maximum DC Volts :
- 300 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 396 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 324 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 360 V