B72307S0251K101
- Manufacturer Part Number:
- B72307S0251K101
- Part of Description:
- 7MM, 250VAC, 10%, COMPACT SERIES
- Capacitance @ Frequency :
- 120 pF @ 1 kHz
- Energy :
- 19J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 250 V
- Maximum DC Volts :
- 320 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 7mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 429 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 351 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 390 V