SGW15N60FKSA1
Номер детали производителя:
SGW15N60FKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IGBT 600V 31A 139W TO247-3
Производитель :
Infineon Technologies
Current - Collector (Ic) (Max) :
31 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
62 A
Gate Charge :
76 nC
IGBT Type :
NPT
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-247-3
Power - Max :
139 W
Supplier Device Package :
PG-TO247-3-1
Switching Energy :
570µJ
Td (on/off) @ 25°C :
32ns/234ns
Test Condition :
400V, 15A, 21Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.4V @ 15V, 15A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V