SGW10N60AFKSA1
Номер детали производителя:
SGW10N60AFKSA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IGBT 600V 20A 92W TO247-3
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные IGBT
Current - Collector (Ic) (Max) :
20 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
40 A
Gate Charge :
52 nC
IGBT Type :
NPT
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-247-3
Power - Max :
92 W
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Supplier Device Package :
PG-TO247-3-1
Switching Energy :
320µJ
Td (on/off) @ 25°C :
28ns/178ns
Test Condition :
400V, 10A, 25Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.4V @ 15V, 10A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V