SGW13N60UFDTM
Номер детали производителя:
SGW13N60UFDTM
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
IGBT 600V 13A 60W D2PAK
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные IGBT
Current - Collector (Ic) (Max) :
13 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
52 A
Gate Charge :
25 nC
IGBT Type :
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Power - Max :
60 W
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
55 ns
Supplier Device Package :
D²PAK (TO-263)
Switching Energy :
85µJ (on), 95µJ (off)
Td (on/off) @ 25°C :
20ns/70ns
Test Condition :
300V, 6.5A, 50Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.6V @ 15V, 6.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V