SGW10N60RUFDTM
Номер детали производителя:
SGW10N60RUFDTM
Производитель/бренд:
onsemi
Часть описания:
IGBT 600V 16A 75W D2PAK
Производитель :
onsemi
Категория продукта :
Одиночные IGBT
Current - Collector (Ic) (Max) :
16 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
30 A
Gate Charge :
30 nC
IGBT Type :
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Power - Max :
75 W
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
60 ns
Supplier Device Package :
D²PAK (TO-263)
Switching Energy :
141µJ (on), 215µJ (off)
Td (on/off) @ 25°C :
15ns/36ns
Test Condition :
300V, 10A, 20Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.8V @ 15V, 10A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V