RJK5012DPP-E0#T2
Номер детали производителя:
RJK5012DPP-E0#T2
Часть описания:
MOSFET N-CH 500V 12A TO220FP
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
12A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
29 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1100 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
30W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
620mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220FP
Vgs (Max) :
±30V
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR