RJK5002DPD-00#J2
Номер детали производителя:
RJK5002DPD-00#J2
Часть описания:
MOSFET N-CH 500V 2.4A MP3A
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
2.4A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
6.7 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
165 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power Dissipation (Max) :
30W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
5Ohm @ 1.2A, 10V
Supplier Device Package :
MP-3A
Vgs (Max) :
±30V
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR