RJK5014DPP-E0#T2
Номер детали производителя:
RJK5014DPP-E0#T2
Часть описания:
MOSFET N-CH 500V 19A TO220FP
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
19A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
46 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1800 pF @ 25 V
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
35W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
390mOhm @ 9.5A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220FP
Vgs (Max) :
±30V
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR