RJK5012DPP-MG#T2
Номер детали производителя:
RJK5012DPP-MG#T2
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
RJK5012DPP - N CHANNEL MOSFET
Состояние запаса:
478
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
12A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
29 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1100 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack
Power Dissipation (Max) :
30W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
620mOhm @ 6A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220FN
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4.5V @ 1mA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR