NP80N04PUG-E1B-AY
Номер детали производителя:
NP80N04PUG-E1B-AY
Часть описания:
MOSFET N-CH 40V 80A TO263
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
135 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
7350 pF @ 25 V
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
1.8W (Ta), 115W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
4.5mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package :
TO-263
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR