NP80N055KLE-E1-AY
Номер детали производителя:
NP80N055KLE-E1-AY
Часть описания:
NP80N055KLE-E1-AY - SWITCHINGN-C
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
55 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
75 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
4400 pF @ 25 V
Operating Temperature :
175°C
Power Dissipation (Max) :
1.8W (Ta), 120W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
11mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package :
TO-263-3
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR