NP80N03MLE-S18-AY
Номер детали производителя:
NP80N03MLE-S18-AY
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
MOSFET N-CH 30V 80A TO220
Состояние запаса:
300
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
72 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
3900 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
1.8W (Ta), 120W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
7mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR