NP80N04KHE-E1-AY
Номер детали производителя:
NP80N04KHE-E1-AY
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
MOSFET N-CH 40V 80A TO263
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
80A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
40 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
60 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
3300 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Power Dissipation (Max) :
1.8W (Ta), 120W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
8mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package :
TO-263
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR