BUK6211-75C,118
Номер детали производителя:
BUK6211-75C,118
Производитель/бренд:
Nexperia
Часть описания:
MOSFET N-CH 75V 74A DPAK
Производитель :
Nexperia
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
74A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
75 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
81 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
5251 pF @ 25 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power Dissipation (Max) :
158W (Tc)
Product Status :
Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
11mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package :
DPAK
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±16V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.8V @ 1mA