UKL1A151KPDANA
Номер детали производителя:
UKL1A151KPDANA
Часть описания:
CAP ALUM 150UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
375 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
250 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V