UKL1A102MHD
Номер детали производителя:
UKL1A102MHD
Часть описания:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
931.5 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
810 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V