UKL1A101MEDANATD
Номер детали производителя:
UKL1A101MEDANATD
Производитель/бренд:
Nichicon
Часть описания:
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Производитель :
Nichicon
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
270 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
180 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V