AK10-058C-BP
Номер детали производителя:
AK10-058C-BP
Производитель/бренд:
Micro Commercial Components (MCC)
Часть описания:
TVS DIODE 58VWM 110VC AK
Производитель :
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10000A (10kA) (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
AK
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
110V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V