AK10-058C
- Номер детали производителя:
- AK10-058C
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- TVS DIODE 58VWM 110VC AXIAL
- Состояние запаса:
- 302
- Производитель :
- Littelfuse
- Capacitance @ Frequency :
- 6500pF @ 10kHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10000A (10kA) (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 64V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 110V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 58V