AK10-066C-BP
- Номер детали производителя:
- AK10-066C-BP
- Производитель/бренд:
- Micro Commercial Components (MCC)
- Часть описания:
- Interface
- Производитель :
- Категория продукта :
- Диоды ТВС
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10000A (10kA) (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- AK
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 70V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 125V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 66V