AK10-015C-Y
- Номер детали производителя:
- AK10-015C-Y
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- TVS DIODE 15VWM 28VC AXIAL
- Состояние запаса:
- 49
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Диоды ТВС
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 12000pF @ 10kHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10000A (10kA) (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Axial
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 28V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V