CGS2043U025X8L
Номер детали производителя:
CGS2043U025X8L
Часть описания:
CAP ALUM 204000UF 25V SCREW
Capacitance :
204000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
8.625" (219.08mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
38.87 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
29.9 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
3.000" Dia (76.20mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
25 V