CGS203U025V3C
Номер детали производителя:
CGS203U025V3C
Часть описания:
CAP ALUM 20000UF 25V SCREW
Состояние запаса:
15
Capacitance :
20000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
3.125" (79.38mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
10.4 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
8 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
2.000" Dia (50.80mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
25 V