CGS203U050V4C
Номер детали производителя:
CGS203U050V4C
Часть описания:
CAP ALUM 20000UF 50V SCREW
Состояние запаса:
51
Capacitance :
20000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
21mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
4.125" (104.78mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.875" (22.22mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ High Frequency :
12.35 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
9.5 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
2.000" Dia (50.80mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +75%
Voltage - Rated :
50 V