CGS202T450X5C
Номер детали производителя:
CGS202T450X5C
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier Electronics
Часть описания:
CAP ALUM 2000UF 450V SCREW
Состояние запаса:
2
Производитель :
Cornell Dubilier Electronics
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
2000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
5.125" (130.18mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
13.65 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
9.1 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
3.000" Dia (76.20mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +50%
Voltage - Rated :
450 V