227CKH050M
Номер детали производителя:
227CKH050M
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Производитель :
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
753.63mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
841.5 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
510 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM