227CKE016M
Номер детали производителя:
227CKE016M
Производитель/бренд:
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Производитель :
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2057Ohm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
354.75 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
215 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    BATT LITH 3.7V 85MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 20.0MM