300WF010
- Номер детали производителя:
- 300WF010
- Производитель/бренд:
- NTE Electronics, Inc.
- Часть описания:
- RES CHAS MNT 10 OHM 10% 300W
- Состояние запаса:
- 32
- Производитель :
- NTE Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Резисторы для монтажа на шасси
- Coating, Housing Type :
- Vitreous Enamel Coated
- Composition :
- Ceramic
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Style :
- Solder Lugs
- Mounting Feature :
- Brackets (not included)
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Power (Watts) :
- 300W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.130" Dia x 8.500" L (28.60mm x 215.90mm)
- Temperature Coefficient :
- ±260ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%