SLB1240R45
- Номер детали производителя:
- SLB1240R45
- Производитель/бренд:
- APEM Inc.
- Часть описания:
- SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V
- Производитель :
- APEM Inc.
- Категория продукта :
- Ползунковые переключатели
- Actuator Length :
- 4.50mm
- Actuator Type :
- Standard
- Circuit :
- SPDT
- Contact Finish :
- Silver
- Contact Material :
- Contact Timing :
- Not Specified
- Current Rating (Amps) :
- 300mA (AC/DC)
- Features :
- Epoxy Sealed Terminals
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Switch Function :
- On-On
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 30 V