PC113-2C-P-120A-X
Номер детали производителя:
PC113-2C-P-120A-X
Производитель/бренд:
Picker Components
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 120V
Производитель :
Picker Components
Категория продукта :
Силовые реле, более 2 ампер
Coil Current :
26.4 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
12 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
96 VAC
Must Release Voltage :
36 VAC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
PC Pin
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
    RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V