PC113-2C-C1-24A-X
Номер детали производителя:
PC113-2C-C1-24A-X
Производитель/бренд:
Picker Components
Часть описания:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V
Производитель :
Picker Components
Категория продукта :
Силовые реле, более 2 ампер
Coil Current :
130.4 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
12 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
7.2 VDC
Operate Time :
25 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Relay Type :
General Purpose
Release Time :
25 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
250VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
Solder Lug
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
  • Panasonic
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
    RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
    RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V