FSP300KB-470R
- Номер детали производителя:
- FSP300KB-470R
- Производитель/бренд:
- YAGEO Group
- Часть описания:
- RES 470 OHM 10% 3W AXIAL
- Производитель :
- YAGEO Group
- Категория продукта :
- Резисторы сквозного отверстия
- Composition :
- Wirewound
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 470 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.496" L (10.00mm x 9.00mm x 38.00mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- -80/ +500ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%