IPD60R180P7SE8228AUMA1
Номер детали производителя:
IPD60R180P7SE8228AUMA1
Часть описания:
MOSFET N-CH 600V 18A TO252-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
18A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
600 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
25 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1081 pF @ 400 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
72W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
180mOhm @ 5.6A, 10V
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 280µA