IPD60R170CFD7ATMA1
Номер детали производителя:
IPD60R170CFD7ATMA1
Часть описания:
MOSFET N-CH 650V 14A TO252-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
14A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
28 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1199 pF @ 400 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
76W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
170mOhm @ 6A, 10V
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4.5V @ 300µA