IPD60R180P7ATMA1
Номер детали производителя:
IPD60R180P7ATMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
MOSFET N-CH 650V 18A TO252-3
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
18A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
25 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1081 pF @ 400 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
72W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
180mOhm @ 5.6A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO252-3
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 280µA