L2C2-22901202E0900
- Manufacturer Part Number:
- L2C2-22901202E0900
- LED COB LUXEON WM WHT RECT 2200K
- Stock Condition:
- 76
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 400mA
- Current - Test :
- 200mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 9.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 97 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 666lm (Typ)
- Size / Dimension :
- 16.00mm L x 19.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.5V