L2C2-22801203E0900
- Manufacturer Part Number:
- L2C2-22801203E0900
- LED COB LUXEON WM WHT RECT 2200K
- Stock Condition:
- 36
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 600mA
- Current - Test :
- 300mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 9.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 103 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1067lm (Typ)
- Size / Dimension :
- 16.00mm L x 19.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.5V