L2C2-22801208E1500
- Manufacturer Part Number:
- L2C2-22801208E1500
- Manufacturer/Brand:
- Lumileds
- Part of Description:
- LED COB LUXEON WM WHT RECT 2200K
- Manufacturer :
- Lumileds
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 2200K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 1.8A
- Current - Test :
- 900mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 15.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 102 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 3200lm (Typ)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 20.00mm L x 24.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Type :
- Chip On Board (COB)
- Viewing Angle :
- 115°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 35V