L2C2-22901205E1300
- Manufacturer Part Number:
- L2C2-22901205E1300
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 1.2A
- Current - Test :
- 600mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 13.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 84 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1764lm (Typ)
- Size / Dimension :
- 20.00mm L x 24.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 35V