FST100150
- Manufacturer Part Number:
- FST100150
- Part of Description:
- DIODE SCHOTTKY 150V 50A TO249AB
- 50A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 150 V
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 155°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 880 mV @ 50 A