FST10020
- Manufacturer Part Number:
- FST10020
- Part of Description:
- DIODE MODULE 20V 100A TO249AB
- 100A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 mA @ 20 V
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 650 mV @ 100 A